Nasza firma proponuje Państwu cały szereg usług logistycznych. Dbamy nie tylko o organizację i optymalizację czasu przewozu przesyłek. Troszczymy się także o bezpieczeństwo ich przechowywania. Posiadamy doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi firmami i korporacjami z całej Europy.

Organizujemy przewozy o typach zabudowy:

  • standard,
  •  mega,
  •  7+7,
  •  wielkogabarytowej do 24 ton.

Dlaczego warto zaufać firmie logistycznej?

Profesjonalne usługi logistyczne wspomagają dziś funkcjonowanie wielu firm zajmujących się produkcją, dystrybucyjną, czy handlem. Dzieje się tak, ponieważ logistycy potrafią zaplanować transport tak, by maksymalnie zwiększyć oszczędności i jednocześnie zachować optymalny czas dostawy przesyłek. W jaki sposób?

Organizują środek transportu
Najszybszy transport drogą morską, lotniczą, samochodem, czy za pośrednictwem kilku różnych środków lokomocji? Zadaniem firm logistycznych jest zaplanowanie najszybszej i bezpiecznej trasy.

Zajmują się magazynowaniem przesyłek
Przewożenie materiałów wymaga także ich bezpiecznego składowania. Eksperci pracujący w branży potrafią znaleźć bezpieczny i możliwie najtańszy sposób przechowywania materiałów.

Regulują formalności
Firmy logistyczne zajmują się opłatami celnymi, wystawiają listy przewozowe i dbają o to, by spełnić wszelkie prawne wymagania dotyczące spedycji.

Logistyka, a spedycja. Jakie są różnice?

Logistyka, najprościej ujmując, jest to planowanie, projektowanie, wdrażanie, realizacja oraz kontrola procesów przemieszczania się towarów z punktu A do punktu B, oraz organizacja zaopatrzenia. Pod tym względem jest to pojęcie szersze od spedycji.

Spedycja natomiast skupia się przede wszystkim na organizacji przewozu towarów. Oprócz samego transportu, spedytorzy zajmują się również bieżącą obsługą klientów, spisywaniem umów i załatwianiem wszelkich formalności.