Potrzebujecie Państwo profesjonalnych usług transportowych? W naszej firmie doskonale rozumiemy, że transport to nie tylko przewożenie ładunków. W Tica-logistics zajmujemy się kompleksową organizacją całego procesu przewozowego:

  • wybieramy odpowiedni środek transportu,
  • optymalizujemy trasę, by zaoszczędzić czas,
  • przygotowujemy dokumentacje i załatwiamy formalności związane z cłami,
  • koordynujemy fazy przemieszczania się ładunków,
  • troszczymy się o bezpieczeństwo Państwa paczek,
  • jeśli jest to konieczne – podejmujemy się składowania przesyłek,

Doskonałe kontakty w branży transportowej, a także wieloletnie doświadczenie naszych pracowników pozwalają nam na organizowanie przewozów ponadgabarytowych. Załatwiamy wszelkie formalności i troszczymy się o optymalny sposób przewozu ładunków.

Usługi transportowe na terenie całej Europy

Rozwinięta infrastruktura i rozległe kontakty w branży transportowej pozwalają nam na organizowanie przewozów na terenie całej Europy. Nasi pracownicy mają doświadczenie w poruszaniu się nie tylko na terenie Polski, ale również po takich krajach jak Holandia, Niemcy, czy Francja.

Historia usług transportowych. Jak to się zaczęło?

Historia transportu sięga niepamiętnych czasów starożytności. Przekazywanie lekkich ładunków oraz informacji na odległość miało miejsce już w Egipcie i w Grecji. Prawdziwy rozkwit „usług transportowych” miał jednak miejsce w Rzymie, gdzie w latach świetności powstawały liczne, solidne trakty kupieckie. Umożliwiały one swobodne przemieszczanie się nie tylko kupcom, ale także posłańcom, którzy pełnili funkcję dawnych przewoźników. To oni byli odpowiedzialni za transportowanie pism, towarów, czy zwykłych informacji z punktu A do punktu B.